O nas
Radosław Szczepaniak - Adwokat

 

Jestem założycielem firmy prawniczej SZCZEPANIAK Kancelaria Adwokacka. W 2010 r. ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obroniona przeze mnie na ocenę bardzo dobrą praca magisterska napisana została z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego. Na uroczystości absolutoryjnej zostałem wyróżniony dyplomem Dziekana WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce.

W latach 2012 – 2015 odbyłem aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu, uzyskując tytuł adwokata.

W okresie studiów praktykowałem w poznańskiej Kancelarii Radcy Prawnego, a także byłem wolontariuszem Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej będącej organizacją studencką działającą w grupie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poznań. Po ukończeniu studiów oraz w okresie aplikacji adwokackiej swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w renomowanych Kancelariach Adwokackich w Poznaniu. Brałem także udział w wielu szkoleniach i konferencjach poświęconych tematyce prawa nieruchomości oraz prawa spółek handlowych.  

Od 2015 r. prowadzę Kancelarię Adwokacką, w której specjalizuję się w prawie nieruchomości oraz prawie gospodarczym. W trakcie wykonywanej przeze mnie pracy zawodowej obsługuję podmioty gospodarcze oraz reprezentuję Klientów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi w sprawach z zakresu wielu gałęzi prawa, a w szczególności szeroko pojętego prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego oraz karnego. Posiadam duże doświadczenie w regulowaniu stanu prawnego nieruchomości oraz doradztwie i prowadzeniu spraw dotyczących nieruchomości.

Jestem osobą konsekwentną i odpowiedzialną. Zawsze podchodzę indywidualnie do każdego klienta, starając się zrozumieć jego sytuację i potrzeby, kierując się przy tym życzliwością i ludzkim podejściem. Moje zainteresowania wiążą się przede wszystkim z ukończonym kierunkiem studiów oraz wykonywaną pracą zawodową adwokata. W wolnych chwilach bardzo lubię uprawiać takie sporty jak: bieganie, pływanie, piłka nożna.

Współpracuję z radcami prawnymi, adwokatami, aplikantami, a także notariuszami oraz biurami obrotu nieruchomości.

Współpracownicy:

Piotr Straburzyński-Lupa – Radca prawny, LL.M.

Absolwent prawa Uniwersytetu w Cardiff oraz London School of Economics and Political Science w Londynie (uzyskane tytuły: LL.B., LL.M.). Uzyskał nostryfikację dyplomu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację i zdał egzamin zawodowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zdobywał doświadczenie, współpracując z renomowanymi polskimi kancelariami prawnymi. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, prawie własności intelektualnej oraz obsłudze procesów inwestycyjnych związanych z nieruchomościami. Świadczy usługi prawne na rzecz klientów zagranicznych. Włada biegle językiem angielskim.

Weronika Bździak – Praktykant

Studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka seminarium magisterskiego w katedrze prawa cywilnego i rodzinnego. Doświadczenie zawodowe zdobywa od I roku studiów, odbywając wcześniej praktyki w toruńskich kancelariach prawniczych. Z moją Kancelarią związana od lipca 2018 r. Odpowiada za bieżącą obsługę Kancelarii, przygotowywanie pism procesowych oraz analizę orzecznictwa. Aktywna członkini koła naukowego mediacji akademickiej „Konsensus” oraz prelegentka podczas ogólnopolskich konferencji naukowych. Interesuje się prawem cywilnym, bankowym oraz tematyką mediacji. Prywatnie miłośniczka podróży, indie rocka oraz literatury faktu.

 treść została wydrukowana ze strony
https://www.szczepaniak-adwokat.pl/